Recenzja ochraniacza na szczękę OPRO Silver

Fajne Cycki

autor: Maciej Borowski, instruktor w szkole sztuk walki Hagal Krav Maga

Fajne Cycki

Niepozorny kawałek gumy, który zakłada się niezwykle szybko, a wielu lekceważy jego przydatność, w istocie stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia trenujących sporty walki, czy inne kontaktowe sporty jak np. rugby. Często przesądzający o naszym bezpieczeństwie.

 

Integralną częścią walki zarówno sportowej jak i realnej jest przyjmowanie ciosów, których nie udało się zablokować.

 

Trzeba pamiętać, że w czasie przyjmowania uderzeń na głowę to nie tylko kontakt rękawicy, czy gołej pięści z twarzoczaszką naraża nas na urazy. Ciosy trafiające w twarz potrafią w bolesny i nieprzyjemny sposób okaleczyć nasze wargi na wiele dni, miażdżąc i rozcinając je o krawędzie zębów. Z moich praktycznych doświadczeń wynika, że dobrze dopasowany ochraniacz szczęki nie tylko chroni nasze wargi przed rozcięciami, ale przekłada się również na utrzymywanie naszego uzębienia na miejscu (co jest jego nadrzędną funkcją), jak i wytracenie energii wstrząsu odczuwalnego podczas otrzymywania ciosu na kości policzkowe, czy żuchwę. Dlatego tak istotna jest ochrona zębów, a jestem przekonany, że OPRO najlepiej sprosta temu zadaniu.

Fajne Cycki

Po wyjęciu z pudełka w oczy rzuca się solidne wykonanie oraz unikalna konstrukcja ze specjalnymi przegrodami wewnątrz ochraniacza. W praktyce przegrody te przekładają się na doskonałe wyprofilowanie i dostosowanie się do naszego zgryzu. Dzięki temu ochraniacz utrzymuje się na miejscu nawet, gdy spada na nas grad ciosów!

 

Przy swoim masywnym wyglądzie OPRO pozwala na swobodne mówienie oraz picie bez zdejmowania, co jest niezwykle istotne z punktu widzenia instruktora, ponieważ biorąc czynny udział w treningu mogę korygować na bieżąco poczynania moich uczniów. Gdy korekta słowna nie pomaga, sięgam po środki, przy których dobrze, żeby byli zaopatrzeni w solidne ochraniacze na zęby.

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że do ochraniacza dodawany jest specjalny uchwyt, ułatwiający jego przygotowanie i dopasowanie do naszych zębów.

 

Polecam OPRO zarówno początkującym, którym zależy na bezpieczeństwie, jak i starym wyjadaczom ringów i mat, którzy docenią unikalne wykonanie i komfort jakim jest korzystanie z OPRO. W mojej ocenie jest to czołówka jeśli chodzi o ochraniacze dostępne na polskim rynku i szybko znajdzie swoje miejsce w świecie sportów kontaktowych.

 

Dodatkowo gwarancja dentystyczna, jakiej udziela producent na swój sprzęt jest kolejnym atutem przy wyborze ochraniacza.

 

Fajne Cycki

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o marce OPRO?

Więcej o OPRO

Chcesz kupić OPRO Silver?

Idź do sklepu

Aktualności

Nasze marki

Kontakt

SMJ Sp. z o.o.

ul. Regulska 2B, 05-816 Reguły

NIP: 5272610399

tel.: (22) 838 33 52

mail: biuro@smjsport.pl